Od IT przez finanse i bankowość, budownictwo, hotelarstwo i turystykę do produkcji i logistyki.

w dziedzinach: marketing i sprzedaż, obsługa klienta, windykacja, księgowość i rachunkowość, kultura organizacyjna, struktury organizacyjne czy zmiany kulturowe.

Realizacja projektu to nie tylko plan zadań, ich wykonywanie dzień po dniu. To nie tylko osiąganie Kamieni Milowych. To nie tylko "deathline" czyli dzień, w którym kończy się projekt.

Projekt zaczyna się w dniu kiedy powstaje pomysł i rozpoczynamy pracę nad potwierdzeniem, że warto pomysł wdrożyć w życie. Projekt kończy się gdy szczęśliwie wdrożymy nasze marzenie, pomysł w życie. I DZIAŁA!

Rozliczymy wszystkie faktury, potwierdzimy, że wszystkie zadania zostały wykonane. I co najważniejsze potwierdzimy, ze założony cel, planowany na początku, został osiągnięty.

Inicjowanie

Inicjowanie to czas konkretyzacji pomysłu. Potwierdzania formuły realizacji, konkretyzacji działań, analizy środowiska. To w końcu wybór osoby na Kierownika Projektu. Powierzenie mu misji zrealizowania działań. "Dowiezienia" celu projektu.

Planowanie

No cóż. Teraz daty. Tak. Wszystko co sobie wymyśleliśmy trzeba "włożyć" w kalendarz. Oczywiście to spłycone podejście. Bo przecież są jeszcze koszty, ryzyko, czy Zespół projektowy. Wszystkie te aspekty właśnie w tym miejscu planujemy. 

Realizacja i Kontrola

I przyszedł czas na realizację. Ten burzliwy czas weryfikacji czy wszystko przewidzieliśmy. Jakże fascynujący okres wykonywania działań, które mają nas przybliżyć do spełnienia naszych marzeń. To tu kontrolujemy czy jesteśmy w tzw. "torach".

Zamykanie

I na koniec .. zamknięcie projektu. Rozliczenia, także te finansowe. Podsumowania i potwierdzenie zakończenia projektu, potwierdzenie realizacji założonych produktów i osiągnięcia celu. Żegnamy się też z Zespołem. Bo przecież projekt to "konstrukcja" tymczasowa.

Chcesz uruchomić projekt? Szukasz wsparcia?

wybrane projekty które zrealizowałem

Zrealizowane projekty

 • Wielka Migracja (rola: Lider Biznesowy / Kierownik Programu)

  opis: Migracja wszystkich Klientów/Użytkowników z wcześniejszych wersji produktu informatycznego (4.6, 4.7, 4.8, webowej 5) do Platformy TFX (w tym także Klienci Indywidualni) oraz przejście Klientów z standardowych umów papierowych na formę elektroniczną z cennikiem w formie mikropłatności.

 • Wdrożenie frameworka zarządzania projektami (rola: Lider Biznesowy / Kierownik Projektu)

  opis: Podniesienie kompetencji Liderów Projektów realizowane przez szkolenia w trybie e-learning jak i szkolenia/warsztaty stacjonarne. Dobre praktyki projektowych.

 • New Office Grupa CA (rola: Lider Biznesowy / Kierownik Programu)

  opis: Przeprowadzenie Central Grupy Credit Agricole do nowej lokalizacji. Wdrożenie zmiany organizacyjnej polegającej na dostosowaniu biur Grupy firm do podejścia Activity Based Working. Obszary zmian: kultura organizacyjna, administracja, infrastruktura informatyczna, zmiany w działaniu operacyjnym.

 • Rozwój produktu X (rola: Właściciel Biznesowy / Kierownik Programu)

  opis: Rozwój produktu X poprzez realizację zintegrowanego programu działań. Zakres: zmiany operacyjne, procesowe i strukturalne, komunikacja marketingowa, zmiany w systemach informatycznych, produktach, ofertach i umowach dla Klientów, nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami, Start-Up dla Faktur Kosztowych.

 • Fairpay.pl (rola: Kierownik Programu)

  opis: Rozwój produktu Fairpay.pl poprzez realizację zintegrowanego programu działań. Zakres: zmiany w infrastrukturze IT, realizacja i wdrożenie zmian w systemach informatycznych, produktach, ofertach i umowach dla Klientów, nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami.

 • Informacja Pozytywna (rola: Kierownik Programu)

  opis: Rozwój produktu Informacja Pozytywna poprzez realizację zintegrowanego programu działań - cel: 100 mln IP. Zakres: zmiany w infrastrukturze IT, realizacja i wdrożenie zmian w systemach informatycznych, produktach, ofertach i umowach dla Klientów, stworzenie programu partnerskiego, nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami.

 • Fron-End Sprzedażowy (rola: Kierownik Programu)

  opis: Optymalizacja procesu sprzedaży wraz z wdrożeniem nowego Front-Endu sprzedażowego, zmian w strukturach Sieci Sprzedaży wewnętrznej i zewnętrznej (m.in. system motywacyjny, target setting, segmentacja, standaryzacja pracy, wirtualny oddział) oraz zmian organizacyjnych Back-Office (np. Middle Office) w tym realizacja i wdrożenie zmian w systemach informatycznych.

 • Wspólna Baza Kontrahentów - etap I (rola: Kierownik Projektu IT)

  opis: Opracowanie koncepcji i wdrożenie w systemach informatycznych Kanonicznego Modelu Danych dla firm Grupy EFL jako element wspierający współpracę w Grupie; systemy informatyczne: IBM AS400, Oracle PeopleSoft, IBM WMB, PrimeSoft VDesk, Portal Klienta EFL

 • Segmentacja Klientów - etap I (rola: Kierownik Portfela Projektów)

  opis: Opracowanie koncepcji i wdrożenie operacyjne zmian wynikających z wdrożenia segmentacji klientów w oparciu o segmentację wartościową, segmentację po potrzebach oraz triggery klienckie; 6 projektów. Systemy informatyczne: IBM AS400, Oracle PeopleSoft, IBM WMB, .NET, BI - EIS

 • Pożyczka OSD dla Firm (rola: Kierownik Projektu)

  opis: Opracowanie i akceptacja koncepcji nowego produktu (Karty Produktu) wraz z wdrożeniem do Sieci Sprzedaży; systemy informatyczne: IBM AS400, Oracle PeopleSoft, IBM WMB, IBM iLOG.

 • Portal Klienta etap I i II (rola: Kierownik Projektu IT)

  opis: Opracowanie koncepcji i wdrożenie oraz rozwój Portalu Klienta jako kanału komunikacji z Klientem i obsługi procesów biznesowych; systemy informatyczne: IBM AS400, Oracle PeopleSoft, IBM WMB, eArchiwum, .NET.

 • Najem z serwisem oraz leasing operacyjny z serwisem (rola: Kierownik Projektu)

  opis: Opracowanie i akceptacja koncepcji nowego produktu (Karty Produktu) wraz z wdrożeniem do Sieci Sprzedaży

 • Centrum Likwidacji Szkód (rola: Kierownik Projektu)

  opis: Opracowanie koncepcji nowego produktu (Karty Produktu) wraz z wdrożeniem do Sieci Sprzedaży.

 • Mini Flota (rola: Kierownik Projektu)

  opis: Opracowanie i akceptacja koncepcji nowego produktu (Karty Produktu) wraz z wdrożeniem do Sieci Sprzedaży.

 • DilerCRM etap I i II (rola: Kierownik Projektu IT)

  opis: Opracowanie koncepcji, analiza oraz wdrożenie systemu CRM dla dealerów w segmencie rynku OSD; systemy informatyczne: IBM AS400, Oracle PeopleSoft, IBM WMB.

 • Interstrada.pl (rola: Kierownik Projektu)

  opis: Opracowanie koncepcji usług dodzwanianego dostępu do internetu (Dial-Up) oraz wdrożenie marki wraz ze sposobem dystrybucji opartym o długi kanał sprzedaży
  Zakres: zmiany w infrastrukturze IT, realizacja i wdrożenie zmian w systemach informatycznych, produktach, ofertach i umowach dla Kontrahentów, stworzenie programu partnerskiego, nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami.

 • MyHost (rola: Kierownik Projektu IT)

  opis: Opracowanie koncepcji usług i wdrożenie marki adresowanej do segmentu firm MSP
  Zakres: zmiany w infrastrukturze IT, realizacja i wdrożenie zmian w systemach informatycznych, produktach, ofertach i umowach dla Klientów.

 • MegaM@rket (rola: Kierownik Projektu IT)

  opis: Wdrożenie chmurowej aplikacja umożliwiającej budowanie sklepów internetowych, systemów sprzedaży internetowej dostępnej dla Klientów eIPS.pl.
  Zakres: zmiany w infrastrukturze IT, realizacja i wdrożenie zmian w systemach informatycznych, produktach, ofertach i umowach dla Klientów, stworzenie programu partnerskiego, nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami.

 • SiteStudio (rola: Kierownik Projektu IT)

  opis: Wdrożenie aplikacja chmurowej umożliwiającej tworzenia stron internetowych dostępnej dla Klientów eIPS.pl w chmurze
  Zakres: zmiany w infrastrukturze IT, realizacja i wdrożenie zmian w systemach informatycznych, produktach, ofertach i umowach dla Klientów, stworzenie programu partnerskiego, nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami.

 • Hostedby.pl (rola: Kierownik Projektu)

  opis: Opracowanie koncepcji usług i wdrożenie marki adresowanej do segmentu B2B
  Zakres: zmiany w infrastrukturze IT, realizacja i wdrożenie zmian w systemach informatycznych, produktach, ofertach i umowach dla Klientów, stworzenie programu partnerskiego, nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami.

Na życzenie dostarczam szczegółowe portfolio prowadzonych projektów z dokładnym opisem roli i odpowiedzialności w projekcie. Zapraszam do kontaktu.

A jak wygląda szczegółowe portfolio projektów? Więcej szczegółów?